V malej dedinke Zálesie neďaleko Bratislavy vybudovali veľmi pekné drevené korzo vedúce nad hladinou Malého Dunaja. Zálesie leží na ostrove tvorenom ramenami Malého Dunaja (Blatina, Biela voda) a hlavným tokom Malého Dunaja. Z centra Bratislavy sem trvá cesta cez víkend približne 20 minút. Korzo začína kúsok od maličkého parkoviska pri ceste, kde je malý amfiteáter s výhľadom na korzo a Malý Dunaj. Príjemne sa tu posedáva a oddychuje. Na začiatku korza je pekná drevená veža, tzv. Záleský maják, z ktorej sú dobré výhľady a súčasťou ktorej sú náučné tabuľky približujúce miestnu faunu.

Korzo je súčasťou miestnej cyklotrasy, ale počas slnečných dní je tu plno chodcov, preto na korze odporúčame z bicykla zosadnúť a prejsť ho pešo. Ak je pekný víkend, tak je tu naozaj rušno a korzo býva preplnené ľuďmi. Stretnete tu ako rodinky s deťmi, mamičky či oteckov s kočíkmi, zahraničných turistov i dôchodcov. Všetci si vychutnávajú príjemnú prechádzku po korze. Na korze je niekoľko drevených lavičiek so stolíkmi na občerstvenie, ktoré si prinesiete.

Detaily o korze v Zálesí

  • Mólo je drevené, 120 metrov dlhé a 3 metre široké.
  • súčasťou je amfiteáter, prírodné detské ihrisko, zázemie pre vodákov, rozhľadňa, malé mólo, prístrešky, lavičky, stojany na bicykle a smetné koše
  • výstavba stála približne 280 tisíc € (z toho 85% hradil Európsky fond regionálneho rozvoja) Zdroj: https://www.obeczalesie.sk/projekty/korzo-zalesie/

Parkovanie pri Korze v Zálesí

Parkovisko pri korze je maličké a zmestí sa sem len približne 10 áut. Hneď vedľa je zastávka pre autobusy. Parkovať sa dá v niektorej z blízkych uličiek, len si dajte pozor, aby ste niekomu nezaparkovali pred bránou domu.

Mapa

Pridaj komentár