I keď Slovensko nepatrí medzi nudaplážové veľmoci ako napríklad Chorvátsko či Francúzsko, ale i u nás je zopár desiatok pláží, kde na kúpanie či opaľovanie nepotrebujete plavky. Najobľúbenejšiu slovenskú nudapláž nájdete v Bratislave na Zlatých pieskoch. Azda najstaršia slovenská nudapláž je kúsok od Bratislavy na Rusovskom jazere. Mnohé nudapláže sú kade tade po Slovensku, dokonca máme aj naturistický kemp Dobrá Lúka pri obci Zaježová a naturistický akvapark v Štúrove.

Nudapláží nie je na Slovensku veľa, z toho väčšie pláž zrátate na prstoch jednej ruky. Nudizmus nie je na Slovensku legislatívne povolený a žiadna nudapláž na Slovensku nie je oficiálna. To však neznamená, že by vás polícia pokutovala na neoficiálnych nudaplážach, pretože to sú všeobecne známe miesta, kde sa komunita nudistov a nudistiek združuje. Okrem známych pláží je veľa miest, ktoré nepozná veľa ľudí a kde sa chodí pár ľudí slniť a kúpat bez plaviek. Takéto pláže sú napríklad pri Dunaji na Petržalskej strane.

Nudapláž Zlaté Piesky

Táto pláž na peknom Bratislavskom jazere je najnavštevovanejšia nudistická lokalita na Slovensku. Je to vďaka svojej polohe v meste s pravidelným spojom MHD. Pláž je dlhá niekoľko stoviek metrov a je tu miesta pre každého aj počas letných víkendov, kedy tu býva najviac ľudí. Vstup do vody je pozvoľný a pláž je kamienková. Zlatý piesok tu nečakajte a voda nie je príliš čistá, ale kúpať sa tu dá bez obáv. Na pláž chodia ako starší ľudia, tak i rodiny s deťmi, páry a v jednej časti sa stretáva gay komunita.

Nudapláž Zelená voda pri Bratislavskom letisku

Na Slovensku máme dve jazerá s názvom Zelená voda a na obidvoch sú nudapláže. Jedno jazero Zelená voda je pri bratislavskom letisku M.R Štefánika. Sú tu dve jazerá, pri jednom je aj bufet, ale nudapláž je na druhom väčšom jazere na polostrovčeku. Prístup je trocha horší, odporúčame sem prísť na bicykli.

Nudapláže na Rusoveckom jazere

Neďaleko od Bratislavy pri Rusovciach je pekné jazero pri hrádzi s mnohými miestami pre nudistov. Dá sa sem pohodlne dostať z Bratislavy po hrádzi a prídete v podstate priamo k miestečkam pre nudistov. Nudisti obľubujú slnenie nielen na brehu jazera, ale aj na ostrovčeku, na ktorý sa dá aj prebrodiť. Rusovecké jazero má azda najdlhšiu tradíciu nudizmu na Slovensku.

Nudapláž Guláška – Čiernovodské jazero (Hlboké jazero) pri Senci

Nudapláž je známa ako Guláška a nachádza sa na Čiernovodskom jazere pri Senci. Je tu čistá, priezračná voda, ale miesta pre nudistov tu nie je veľa, čo je problém najmä počas letných víkendov. Dá sa sem dostať aj autom pro prašnej rozbitej ceste, ale lepšie je zaparkovať na konci asfaltovej cesty a k pláži sa prejsť pár minút pešo.

Mapa Slovenských nudapláží

Pridaj komentár