Na našej krásnej Zemi sa nachádza mnoho nádherných miest. Nie o každom meste sa dá povedať, že je pekné. Veľa miest je postavených narýchlo a budovy sú na sebe nalepené hlava nehlava. Našťastie existuje mnoho krásnych miest, mnohé z nich sú hlavné mestá štátov, o ktorých sa dá povedať, že sú najkrajšie na Zemi. Vychutnajte si náš zoznam najkrajších veľkých miest na Zemi.

Benátky, Taliansko

benatky

Benátky sú unikátne mesto, aké nenájdete nikde inde. Každá budova v Benátkach je umelecké dielo, ktorého krása sa odráža v niektorom z kanálov, ktoré križujú mesto. K Benátkam patria gondoly a prehliadka tohto mesta na gondole je jedinečný zážitok. Benátky sú vzhľadom na blízkosť k Slovensku mesto, ktoré by ste mali aspoň raz v živote navštíviť.

Podrobné informácie o Benátkach…

Lisabon, Portugalsko

most v lisabone

Hlavné mesto Portugalska leží na juhozápadnom pobreží krajiny a rôzne médiá ho právom zaraďujú medzi najkrajšie mestá sveta. Mesto obklopujú hory, na ktoré je z rôznych častí mesta malebný výhľad. Po Aténach je Lisabon najstaršie hlavné mesto Európy, teda je staršie ako Rým. Lisabon je celoročne slnečný s priemernými 3000 hodinami slnka ročne. Miestny futbalový klub Benfica je zapísaný v Guinnesovej knihe rekordov ako klub s najväčším počtom fanúšikov, ktorých je oficiálne okolo 14 miliónov.

Paríž, Francúzsko

pariz

Mesto s Eiffelovou vežou, ktorá hrdo stojí na stráži, patrí jednoznačne do zoznamu najkrajších miest sveta. Aj keď proti výstavbe Eiffelovky v minulosti niektorí miestny umelci protestovali, dnes je symbolom mesta. Ale Paríž to nie je len Effelova veža. Sú tu mnohé krásne námestia (Place des Vosges), ulice (Champs-Elysèes), budovy a plavba po rieke Seina je očarujúca. Víkendový pobyt v Paríži vyvolá romantika hádam v každom návštevníkovi.

Florencia, Taliansko

Florencia

Florencia sa vďaka svojej architektúre stala synonymom talianskej renaisancie. V meste nájdete množstvo krásnych palácov, múzeí a pamiatok. Navštíviť sa oplatí najmä slávne námestie Piazzale Michelangelo, odkiaľ sa naskýtajú prekrásne výhľady na mesto. Symbolom mesta Florencia je Bazilika di Santa Maria del Fiore z roku 1436, ktorú spoznáte podľa obrovskej kupoly. Keď navštívite krásnu Florenciu, odtiaľ to budete mať len na skok do Pise či Ríma.

Praha, Česká republika

Stovežatá Praha s Václavským námestím, Karlovým mostom a Orlojom každoročne láka milióny turistov z celého sveta. Mnohé miesta v Prahe sú veľmi okúzľujúce a historické centrum mesta vás dostane. Aj navzdory húfom turistov v centre si vychutnáte vychádzky týmto krásnym mestom. Aj keď je tu veľa Slovákov a Čechov, v centre sa vám len málokedy podarí dohovoriť po slovensky. Pri návšteve Prahy zájdite lanovkou na Petřín, odkiaľ je pekný výhľad na mesto. Praha už volá…

Rio de Janeiro, Brazília

rio de janeiro

Mesto, v ktorom žije vyše milión ľudí viac ako na Slovensku sa pýši nielen najvyššou sochou Ježiša Krista. Karneval v Rio de Janeiro je najväčší karneval na Zemi a zúčastnia sa ho 2 milióny ľudí. Vychutnajte si odpočinok na dlhých pieskových plážach, ktorých je v meste a okolí 50 km. Rio de Janeiro je obklopené krásnou prírodou. Nadšenci futbalu ocenia návštevu legendárneho štadiónu Maracaná. V roku 2016 sa v Riu budú konať letné olympijské hry. Rio je mesto, ktoré sa nevymazateľne zapíše do vašich sŕdc.

Rím, Taliansko

Rim

Mesto na rieke Tibér ponúka mnoho najkrajších pamiatok sveta, medzi inými Koloseum, Panteón, fontána di Trevi, Španielske schody a iné. Historické centrum mesta je na zozname UNESCO. Veriaci môžu zamieriť do niektorého z vyše 900 kostolov a do štátu Vatikán v srdci mesta. V meste je cítiť história, ale nájdete tu mnoho moderných ulíc, obchodov a nákupných centier. Rím je jedno z najkrajších, ale aj najdrahších miest sveta. Ak si budete chcieť pochutiť na dobrom obede v niektorej pizzérii, pripravte si viac peňazí ako na bežný obed v Bratislave.

Podrobné informácie o Ríme…

Budapešť, Maďarsko

Budapest

Ak ste ešte nenavštívili Budapešť aspoň na víkend, môžete ľutovať. Mesto, ktoré je tak blízko Slovenských hraníc si naozaj zaslúži aspoň pár-dňový pobyt. Právom sa nachádza po boku najkrajších miest sveta. Budapešť je (podobne ako Bratislava) rozdelený na dve časti riekou Dunaj. Budapešť vznikol v roku 1873 zlúčením troch samostatných miest: Budín (Buda), Starý Budín Óbuda) a Pešť (Pest). V meste vyviera niekoľko termálnych prameňov, vďaka ktorým si mesto vyslúžilo aj prezývku: Najväčšie kúpeľné mesto sveta. Mestu dominuje honosná budova parlamentu, ktorú okrem obrovskej kupoly tvorí takmer 700 miestností a 20 km schodísk. Veriaci, ale nielen oni, určite zamieria do Baziliky Svätého Štefana, ktorá je takmer 100 metrov vysoká a má kapacitu 8500 ľudí. Budínsky hrad nad mestom dodáva mestu na historickom význame a vďaka svojej nesmiernej hodnote je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na hrad sa dostanete lanovkou z námestia Clark Adám tér.

Bruggy, Belgicko

Bruggy

Mesto Bruggy leží na severozápade Belgicka. Bruggy sa často označujú aj za ‚Benátky severu‘. Je to vďaka tomu, že je cez mesto preteká rieka Reie, ktorá je rozvetvená na niekoľko kanálov. Tieto kanály spájajú aj blízke mestá a vyhliadkové plavby po kanáloch dnes sú veľmi obľúbenou atrakciou pre turistov. Historické centrum mesta je na zozname UNESCO. V meste je veľa stredovekých budov, ktoré tu stoja po stáročia. Na námestí Markt v centre mesta sa nachádza veža Belfrey so zvonicou, ktorá je jedným zo symbolov mesta. Na vrchol zvonice vedie 366 schodov a zhora je nádherný výhľad na mesto.

Amsterdam, Holandsko

Amsterdam

Hlavné mesto Holandska vzniklo v 12. storočí ako malá rybárska dedinka na rieke Amstel. Amsterdam je popretkávaný vyše 100 km kanálov a kanál Belt je zapísaný na zozname UNESCO. Keď budete v Amsterdame, vychutnajte si jazdu na lodi po kanále. Ročne sa takto zvezie vyše 3 milióny turistov a jazda po kanáloch je najobľúbenejšia turistická atrakcia. Večerná prechádzka po Red Light District priamo v centre mesta niekoho poteší, inému vyrazí dych…

Melbourne, Austrália

Melbourne

Melbourne je druhé najľudnatejšie mesto Austrálie a je označované za najživšie mesto sveta. V meste je veľmi veľa krásnych parkov a záhrad. Nočná panoráma mesta je okúzľujúca avšak Melbourne ponúka omnoho viac. Je tu krásna botanická záhrada, zoo, budovy štátnej knižnice a národnej galérie Victoria, katedrála Sv. Partika či mnohé zaujímavé múzeá. Melbourne je síce na druhom konci Zeme, ale ak sa tam raz vyberiete, budete mať o zábavu postarané.

Pridaj komentár